TOP 8: najszybsza osoba na świecie

Każdego roku na całym świecie pojawia się wiele nowych rekordów z różnych dziedzin. Wiele z nich zaskakuje i wzbudza prawdziwe zainteresowanie i zachwyt. Jest to szczególnie prawdziwe w świecie sportu, w którym osiągnięcia wydają się czasem nie do pomyślenia. Dlatego dzisiaj proponujemy poznać niesamowite historie ludzi uważanych za najszybsze na świecie.

Nie jest tajemnicą, że bieganie jest jednym z najbardziej spektakularnych sportów. W końcu to tutaj liczy się dosłownie każda sekunda. Oczywiście każdy sport wymaga maksymalnego poświęcenia, ale bieganie to pokazuje najlepiej. Jest to szczególnie widoczne w wyścigach na krótkie dystanse.

Donald Lippincott, USA

Pierwszym rekordzistą w historii świata w biegu na 100 m był Donald Lippincott, przedstawiciel Stanów Zjednoczonych. Jego czas wynosił zaledwie 10,6 sekundy. Taki wynik pokazał na igrzyskach olimpijskich w Sztokholmie w 1912 r., Co było po prostu niesamowitym osiągnięciem. Na zdjęciu jest w centrum.

Jesse Owens, USA

W 1932 r. Nowy rekord został osiągnięty w biegu na 100 metrów - 10,2 sekundy. Jesse Owens z USA został jego właścicielem. Rekord został ustanowiony na XI Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie i nie mógł być pobity przez wiele lat. Nawiasem mówiąc, wtedy sportowiec zdobył aż cztery złote medale i został uznany za najwybitniejszego sportowca. Zgadzam się, ekscytująca historia sportowych osiągnięć.

Donovan Bailey, Kanada

Podczas letnich igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Kanadyjski sportowiec Donovan Bailey ustanowił rekord świata. Pokonał dystans 100 metrów w zaledwie 9,84 sekundy. Dzięki temu stał się pierwszym Kanadyjczykiem w historii, który został wpisany na listę „najszybszych biegaczy na świecie”. Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął działalność gospodarczą i zorganizował fundusz charytatywny. Jego głównym celem jest pomoc młodym sportowcom.

Asafa Powell, Jamajka

Podczas Grand Prix Lekkoatletyki w Szwajcarii w 2008 roku Asafa Powell ustanowił nowy rekord - pokonał dystans 100 metrów w zaledwie 9,72 sekundy. Stał się bardziej znany, gdy 88 razy pokazał wynik, gdy biegł 100 metrów w 10 sekund lub mniej. Inni sprinterzy nie osiągnęli takich wyników.

Tyson Gay, USA

W 2009 roku w Szanghaju amerykański sprinter Tyson Gay pokonał krótki dystans w zaledwie 9,69 sekundy. Ten wynik pozwolił mu zająć drugie miejsce honoru i stać się drugą najszybszą osobą na świecie. Jednak jego osobisty rekord został oficjalnie uznany za najlepszy rekord USA, który również zasługuje na szacunek.

Johan Blake, Jamajka

W 2012 roku w Lozannie podczas Mistrzostw Świata 19-letni sportowiec Johan Blake zaskoczył wszystkich. Zawodnik z łatwością pokonał dystans 100 metrów w zaledwie 9,69 sekundy. Dzięki temu został nazwany najmłodszym rekordzistą w historii.

Usain Bolt, Jamajka

Do tej pory najszybszą osobą na świecie jest sportowiec z Jamajki - Usain Bolt. Trudno przecenić jego osiągnięcia na boisku sportowym. W końcu sportowiec został trzykrotnym mistrzem olimpijskim, obecnym mistrzem świata w trzech dyscyplinach sprintu. Ponadto wielokrotnie był mistrzem świata, który jest podziwiany przez wszystkich.

Pod koniec lata 2009 roku w finale Mistrzostw Świata Usain Bolt pokazał niesamowity wynik 100 metrów - 9,58 sekundy. Jego maksymalna prędkość biegu osiągnęła aż 44,72 km / hi stała się rekordową prędkością, jaką człowiek rozwinął w historii sportu. Oczywiście utrzymanie takiego wyniku jest niezwykle trudne, więc w przedziale od 60 do 80 metrów zmniejszył go do 37,6 km / h.

Zaledwie kilka dni później Usain Bolt ustanowił kolejny rekord, ale już na 200 metrach - 19,19 sekund. Zawodnik był również częścią drużyny olimpijskiej w swoim kraju i brał udział w sztafecie 4 * 100 metrów.Podczas tych zawodów ustanowił kolejny rekord - 37,10 sekundy. Dzięki tak niesamowitemu wynikowi Usain Bolt zaczął nazywać się „błyskawicą”. W końcu stał się pierwszą osobą na świecie, która ustanowiła trzy rekordy jednocześnie dla jednej Olimpiady.

W rzeczywistości biografia Usaina Bolta jest ekscytująca i pełna szacunku. Sportowiec urodził się 21 sierpnia 1986 roku. W wieku piętnastu lat zasłynął zarówno w kraju, jak i za granicą. Ponieważ odniósł zwycięstwo w Kingston na międzynarodowym turnieju biegowym. To tam zdobył złoty medal i dwa srebrne. Dwa lata później poprawił swoje wyniki w wyścigu o 200 m, wyniósł 19,93 sekundy. Dzięki temu został pierwszym juniorem na świecie, który był w stanie pokonać taki dystans w mniej niż 20 sekund.

Później, w 2012 roku, Usain bronił tytułu „najszybszego człowieka na świecie” w Wielkiej Brytanii za udział w igrzyskach olimpijskich. Co więcej, stał się najlepszy na 100 metrach, 200 metrach i jako część przekaźnika 4 * 100 metrów. Dlatego sportowiec został ogłoszony pierwszą osobą w historii, która dwa razy z rzędu otrzymała złote medale w trzech kategoriach na igrzyskach olimpijskich. W 2016 roku na igrzyskach olimpijskich w Brazylii sportowiec ponownie zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów.

Jerry Mikulek

Lekkoatletyka stała się nie jedyną dyscypliną, w której ustanowiono różne rekordy prędkości. Jerry Mikulek stał się jedną z najszybszych strzelanek na świecie. W zaledwie 0,57 sekundy może strzelić 5 razy w jedną kartę do gry. Ponadto stał się autorem aż pięciu płyt do strzelania z rewolweru. Oczywiście przyczyniło się to do fascynacji bronią i strzelaniem, której Jerry nauczał od dłuższego czasu. Podczas swojego życia próbował prawie wszystkich rodzajów broni.

Nic dziwnego, że Jerry Mikulek jest znanym doświadczonym rusznikarzem. To pozwala mu regulować i, jeśli to konieczne, regulować rewolwery, aby działały jak najbardziej wydajnie.

Bez przesady można powiedzieć, że każdy rekord jest wskaźnikiem siły woli, charakteru i niekończącego się poświęcenia w wyczerpującym treningu. Każdy sportowiec jest godny szacunku, ponieważ nie każdy jest w stanie osiągnąć tak niesamowite wyżyny w świecie sportu.