Az Olimpia 2018 eredményei

Február 25-én Pyeongchangban került sor a XXIII. Téli olimpiai játékok zárására. Ebben az évben rekord számú díjat játszottak ki - 102 sorozatot, amelyekért a sportolók 15 tudományágban harcoltak. Az érmesek között 30 állam képviselői voltak.

Érem állása

A XXIII. Téli olimpia február 7-én kezdődött. A rendezvényen körülbelül 2,5 ezer sportoló vett részt a világ minden tájáról, akik 7 sport- és 12 tudományágban versenyeztek. Körülbelül 1,5 millió rajongó érkezett velük Pyeongchangba. Ezenkívül a bolygón emberek milliói nézték meg a versenyt TV-jük képernyőjén vagy speciálisan létrehozott rajongói zónákban.

Az idei harc a lehető legrövidebb és izgalmasabb volt. A verseny korai napjaiban a német csapat vette át a vezetést, 10 nap elteltével azonban a norvég olimpiaiak vezették a vezetést. A csapatverseny 3. helye a kanadai sportolóké.

Az érmet elfoglaló asztalok a következőképpen néznek ki:

1. Norvégia akár 39 érmet is nyert. Az érmesek gyűjteménye: 14 aranyból és 11 ezüstből és bronzból áll.
  2. Második hely Németországban - 31 érmet: 14 legmagasabb díjat, 10 ezüst érmet és 7 bronzot.
  3. Kanada összesen 29 érmet kap: 11 arany, 8 ezüst és 10 bronz.
  4. Az Egyesült Államok nemzeti csapatának összesen 23 érme van: 9 arany, 8 ezüst, 6 bronz.
  5. Az ötödik eredmény Hollandiából. Az olimpia alatt csak 20 érmet kapnak: 8 aranyat, 6 ezüstöt és bronzot.
  6. A svéd csapat 14 érmet tudott keresni: 7 aranyat, 6 ezüstöt és 1 bronzot.
  7. A verseny házigazdái, a dél-koreai csapat mindössze 17 érmet - 5 aranyat, 8 ezüstöt és 4 bronzot.
  8. A svájci nemzeti csapatnak 15 érme van: 5 arany, 6 ezüst, 4 bronz.
  9. A franciák 15 érmet nyertek: 5 aranyat, 4 ezüstöt és 6 bronzot.
  10. Az osztrákok 14 érmet eredményeztek a tizedikből: 5 arany, 3 ezüst és 6 bronz.

Az oroszok csak a tizenharmadik lett a csapatversenyen 8 arany, 10 ezüst és 6 bronz eredményekkel.

Oroszország eredményei

Tavaly év végén a NOB bejelentette az olimpián való részvétel felfüggesztését, mivel az orosz sportolók többségét illegális drogok használatával gyanították. És azokat, akiknek továbbra is engedélyezték a versenyt, Oroszország lobogója alatt tiltották meg a fellépést, ehelyett egy semleges szalaghirdetés felkínálta őket.

Annak ellenére, hogy a NOB indokolatlanul betiltotta sok orosz sportoló számára a versenyeken való részvételt, a nemzeti csapatnak továbbra is sikerült 17 érmet szereznie, és a tizenharmadik lett a csapatversenyen.

Orosz nyertesek

Alina Zagitova, egy fiatal műkorcsolyázó és jégkorong-csapat aranyat hozott az oroszoknak.

Ezüstérmeket Oroszországnak nyertek: Evgenia Medvedeva (műkorcsolyázó), Nikita Trigubov (csontváz), Alexander Bolshunov (síelés), műkorcsolyázók csapata, férfi síelők csapata (váltóverseny és sprint).

A bronzérmesek: Natalya Voronina és Semyon Elistratov (gyorskorcsolyázás), Alexander Bolshunov, Denis Spitsov, Andrey Larkov, valamint Julia Belorukova (síelés), Sergey Ridzik és Ilja Burov (freestyle), valamint a női sí csapat.

Síelő nyer

Az orosz csapat által megszerzett érmek majdnem 50% -át, nevezetesen 17-et a síelők hoztak a csapathoz. Először Denis Spitsov szerezte meg a harmadik helyet a szabad stílusú versenyen, később a második és a harmadik eredményt Bolszunov és Larkov mutatta meg. Ezen felül Bolshunov bronzot kapott az egyéni sprintben való részvételért. Larkovval együtt ezüstöt szereztek a sprint- és váltóversenyen, amelyben Cservotkin még mindig részt vett. A női síelőket illetően az egyéni sprintben a harmadik Julija Belorukova, a nők csoportjában pedig Belorukova, Nepryaeva, Nechaevskaya és Sedova állt.

Jégkorong arany

A verseny kezdete óta az orosz jégkorong játékosok voltak az egyik kedvenc.És a sikertelen indulás ellenére, amikor elveszítették a szlovák nemzeti csapatot (2: 3), magabiztosan legyőzték az USA (4: 0), Szlovénia (8: 2), Norvégia (6: 1) és a csehek nemzeti csapatát, amelyekkel az elődöntőben szembesültek. (3: 0).

Az orosz csapat számára ez hatalmas eredmény volt, mivel a Szovjetunió összeomlása után a 20 évvel ezelőtti Nagano játékokon a 2. helyet sikerült elérni. 1992-ben sikerült aranyat nyerniük az Albertville-i játékokon, ám akkor az oroszok voltak a volt szovjet köztársaságok csapatában.

A díjátadó ünnepségen az orosz jégkorong játékosok nem fékezték meg érzelmeiket és énekelték az orosz himnuszt, amelyet szintén tiltottak.

Dopping botrány

Már a játékok során több olimpistát, köztük 2 oroszot is felfüggesztettek a versenyen való részvételből, mert testükben doppingnyomok fedeztek fel. Közöttük volt Alexander Krushelnitsky, aki szó szerint ennek előestéjén elnyerte (3. helyezett) a curling versenyekben. Maga a pályázó tagadja bármilyen illegális drog bevételét, de az igazságosságért sem harcolt.

Ugyancsak a bobpálya versenyén részt vevő Nadezhda Sergeeva eredményeit törölték, mivel a tiltott gyógyszer, nevezetesen a trimethazin, az elemzésének képében bizonyult. Eredménye 12. hely volt.

Az olimpia legjobb pillanatai

A 2018. évi olimpiai játékok során a sportolók egynél több sportrekordot tudtak felállítani:

1. Nathan Chen, az Egyesült Államok korcsolyázója tökéletesen teljesített egyszerre hat négyszeres ugrást, és teljesítette a szabad programját, ami még soha nem történt a műkorcsolyázás történetében. A rövid program során azonban néhány durva hibát követett el, így nem kapott érmet.

1. Sven Kramer, Hollandia az 5000 méteres versenyen a korcsolyázók között lett az első és eddig egyetlen versenyző, aki háromszor nyerte meg a versenyt ezen a távolságon. Ez azonban nem a legérdekesebb dolog a gyorskorcsolyában - Ted-Jan Blumen, a kanadai atléta és a norvég Sverre Pedersen egy időben végzett. Annak meghatározása érdekében, hogy melyikük lesz a második, és melyiknek kellett egy fotóbefejezést alkalmaznia, ahol a bírók meg tudták állapítani, hogy a kanadaiak ezt korábban 0,002 másodperc alatt tudták megtenni.

1. A norvég csapat képviselői szinte minden sportágban díjakat szereztek ezen olimpián. Ennek eredményeként 39 különböző érme van.

1. Esther Ledecki, a cseh köztársasági atléta azonnal részt vett a sí- és snowboardozási versenyeken, amelyeket még senki nem tett.

A téli olimpiát legközelebb 2022-ben Pekingben tartják.